Na warszawskim Ursynowie powstanie ogród społecznościowy

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz częściej chcemy przebywać na świeżym powietrzu i być blisko natury. Cieszyć się zielenią, pięknem przyrody, a jednocześnie integrować z innymi. Odpowiedzią na te potrzeby są ogrody społecznościowe. Idea jest prosta – każdy zainteresowany może przyjść do takiego ogrodu oraz decydować o jego rozwoju. Pielęgnować swoje drzewka, a także dzielić się plonami z innymi. Ogrody społecznościowe, których w Warszawie funkcjonuje już około dwudziestu, umożliwiają także edukację ogrodniczą i ekologiczną.

Gdzie powstanie nowe „zielone miejsce” na mapie Warszawy?

Jako miejsce powstania nowego ogrodu społecznościowego Ratusz Ursynowa zaproponował działkę na tyłach Kopy Cwila, w okolicy starych kortów tenisowych. Mieszkańcy dzielnicy wyszli także z własną inicjatywą i zwrócili uwagę na niezagospodarowane tereny w okolicach Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty, zieleń u zbiegu ulic Zaruby, Iwanowa-Szajnowicza i Dembego oraz polankę przy ul. Raabego. Plany stworzenia ogrodu pokrzyżowała oczywiście trwająca pandemia. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo będziemy mogli cieszyć się nowym miejscem rekreacji w stolicy, gdyż ursynowski samorząd wznowił działania w tej sprawie.

„Jesteśmy jednak o krok do przodu, ponieważ mamy już przyjęty program i podstawę prawną umożliwiającą przekazanie grupom mieszkańców terenów administrowanych przez dzielnicę, pod warunkiem, że będą one ogólnodostępne” – wyjaśnia wiceburmistrz Bartosz Dominiak dla portalu haloursynow.pl.

📣 Chcemy stworzyć ogród społecznościowy na Ursynowie! 🌳🌺🌻 Co Wy na to❓Będzie można uprawiać tam warzywa i kwiaty 😊, ale…

Gepostet von Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy am Donnerstag, 13. Februar 2020

Kto może zostać miejskim ogrodnikiem?

Projekt stworzono dla osób fizycznych, organizacji pożytku publicznego, a także stowarzyszeń. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić wniosek na stronie Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Istnieje również możliwość tradycyjnej wysyłki zgłoszenia na adres Wydziału Ochrony Środowiska (al. Komisji Edukacji Narodowej 61, 02-777 Warszawa).

Na Ursynowie powstaną ogrody społecznościowe. Co to takiego?https://www.haloursynow.pl/artykuly/ogrody-spolecznosciowe-pojawia-sie-na-ursynowie-rusza-nabor-chetnych,15265.htm

Gepostet von haloursynow.pl am Dienstag, 21. Juli 2020

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne urządzenie do schładzania napojów dla twojego lokalu?
Jak wybrać idealne urządzenie do schładzania napojów dla twojego lokalu?
Poznaj kluczowe kryteria wyboru urządzenia do schładzania napojów. Dowiedz się, jakie rozwiązania są najlepsze dla różnych rodzajów lokali gastronomicznych.
Analiza ryzyka w kontekście cen transferowych – narzędzia i strategie zarządzania
Analiza ryzyka w kontekście cen transferowych – narzędzia i strategie zarządzania
Zapraszamy do zapoznania się z narzędziami i strategiami zarządzania ryzykiem w kontekście cen transferowych. Artykuł omawia głęboko analizę ryzyka i przykłady praktyczne.
Czy kino domowe może zastąpić seans w kinie?
Czy kino domowe może zastąpić seans w kinie?
Porównanie doświadczenia z seansu filmu w domowym zaciszu z autentycznym seansem kinowym. Analiza różnic, zalet i wad obu opcji.
Ostatnie wpisy