Na warszawskim Ursynowie powstanie ogród społecznościowy

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz częściej chcemy przebywać na świeżym powietrzu i być blisko natury. Cieszyć się zielenią, pięknem przyrody, a jednocześnie integrować z innymi. Odpowiedzią na te potrzeby są ogrody społecznościowe. Idea jest prosta – każdy zainteresowany może przyjść do takiego ogrodu oraz decydować o jego rozwoju. Pielęgnować swoje drzewka, a także dzielić się plonami z innymi. Ogrody społecznościowe, których w Warszawie funkcjonuje już około dwudziestu, umożliwiają także edukację ogrodniczą i ekologiczną.

Gdzie powstanie nowe „zielone miejsce” na mapie Warszawy?

Jako miejsce powstania nowego ogrodu społecznościowego Ratusz Ursynowa zaproponował działkę na tyłach Kopy Cwila, w okolicy starych kortów tenisowych. Mieszkańcy dzielnicy wyszli także z własną inicjatywą i zwrócili uwagę na niezagospodarowane tereny w okolicach Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty, zieleń u zbiegu ulic Zaruby, Iwanowa-Szajnowicza i Dembego oraz polankę przy ul. Raabego. Plany stworzenia ogrodu pokrzyżowała oczywiście trwająca pandemia. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo będziemy mogli cieszyć się nowym miejscem rekreacji w stolicy, gdyż ursynowski samorząd wznowił działania w tej sprawie.

„Jesteśmy jednak o krok do przodu, ponieważ mamy już przyjęty program i podstawę prawną umożliwiającą przekazanie grupom mieszkańców terenów administrowanych przez dzielnicę, pod warunkiem, że będą one ogólnodostępne” – wyjaśnia wiceburmistrz Bartosz Dominiak dla portalu haloursynow.pl.

📣 Chcemy stworzyć ogród społecznościowy na Ursynowie! 🌳🌺🌻 Co Wy na to❓Będzie można uprawiać tam warzywa i kwiaty 😊, ale…

Gepostet von Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy am Donnerstag, 13. Februar 2020

Kto może zostać miejskim ogrodnikiem?

Projekt stworzono dla osób fizycznych, organizacji pożytku publicznego, a także stowarzyszeń. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić wniosek na stronie Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Istnieje również możliwość tradycyjnej wysyłki zgłoszenia na adres Wydziału Ochrony Środowiska (al. Komisji Edukacji Narodowej 61, 02-777 Warszawa).

Na Ursynowie powstaną ogrody społecznościowe. Co to takiego?https://www.haloursynow.pl/artykuly/ogrody-spolecznosciowe-pojawia-sie-na-ursynowie-rusza-nabor-chetnych,15265.htm

Gepostet von haloursynow.pl am Dienstag, 21. Juli 2020

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni wibrator dla swojego partnera – przewodnik i porady
Jak wybrać odpowiedni wibrator dla swojego partnera – przewodnik i porady
Odkryj tajniki wyboru idealnego wibratora dla partnera. Umiejętność wyboru odpowiedniego urządzenia może przynieść niezapomniane doznania i zintensyfikować Waszą bliskość.
Kwiaty doniczkowe kwitnące. Rodzaje i pielęgnacja
Kwiaty doniczkowe kwitnące. Rodzaje i pielęgnacja
Kwiaty doniczkowe to niemal nieodłączny element wystroju polskich domów. Zachwycają swoim wyglądem i zapachem przez cały rok, również w czasie jesieni czy zimy.
Jak prawidłowo zamontować uszczelkę S-229?
Jak prawidłowo zamontować uszczelkę S-229?
Dowiedz się, jak prawidłowo zamontować uszczelkę S-229, aby zapewnić jej długą żywotność i skuteczność. Poznaj szczegóły procesu i stań się ekspertem w tej dziedzinie.
Ostatnie wpisy