Jacuzzi ogrodowe – jakie wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wypoczynek w jacuzzi to przyjemna chwila, ale jeszcze przyjemniej zanurzyć się w wannie z bąbelkami na świeżym powietrzu. Zamontowane na tarasie lub pośród ogrodu jacuzzi dostarcza licznych korzyści dla ciała i ducha. Jaki model wybrać? Jakie ma funkcje i ile kosztuje? Tego wszystkiego dowiesz się z lektury poniższego artykułu.

Jacuzzi ogrodowe – dlaczego warto je mieć?

Od kilku lat popularność basenów z masażem wodnym nieprzerwanie rośnie, Polacy coraz chętniej kupują jacuzzi. I nie ma się co temu dziwić. To urządzenie, które dba wszechstronnie o nasze samopoczucie. W wirze wodnym tracimy część naszego ciężaru, co łagodzi liczne dolegliwości. Hydromasaż przynosi wiele korzyści: łagodzi bóle mięśni, pobudza krążenie krwi, poprawia trawienie, ułatwia zasypianie, powoduje wydzielanie endorfin. Na tym lista się nie kończy.

Jednak poza licznymi korzyściami dla zdrowia jacuzzi ogrodowe to przede wszystkim miejsce relaksu, które należy właściwie zagospodarować. Przez instalację swojego jacuzzi na końcu tarasu lub pośród ogrodowej zieleni możesz uzyskać maksymalny poziom odprężenia.

W zależności od warunków przestrzennych i możliwości finansowych możesz wybrać pomiędzy jacuzzi ogrodowym dmuchanym, czyli przenośnym, i jacuzzi całorocznym, czyli stacjonarnym. Zamiast wydawać pieniądze na weekendy w SPA, lepiej zainwestować w jacuzzi ogrodowe i regularnie oddawać się masażom bąbelkowym.

Jak wybrać swoje jacuzzi ogrodowe?

Przede wszystkim musisz zaprojektować swoje przydomowe SPA, określić wymogi, jakie ma spełniać Twoja wanna ogrodowa. Jaką powierzchnię możesz wygospodarować na montaż takiego sprzętu? A przede wszystkim, jaki budżet możesz na to przeznaczyć? Bo musisz wiedzieć, że koszt przydomowego SPA jest bardzo zróżnicowany – dmuchana wanna to wydatek rzędu 2–3 tys. złotych, a już luksusowe jacuzzi całoroczne wylane z betonu będzie 50-krotnie droższe. Na koszt przedsięwzięcia ma wpływ wiele czynników, takich jak rozmiar niecki i materiał, z jakiego jest wykonana, a także warunki montażowe.

Musisz też odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujesz od swojego jacuzzi. Ile osób (2, 4, 6) powinno pomieścić? Jaka ma być moc pomp i liczba dyszy? Czy chcesz, by było podświetlane, wzbogacone o opcję aroma- i chromoterapii? Musisz też wziąć pod uwagę takie czynniki, jak warunki montażowe i wygląd modelu.

Jaki jest koszt jacuzzi ogrodowego?

Jacuzzi ogrodowe przenośne jest najbardziej przystępną cenowo opcją basenu z masażem wodnym. Już za 2 tys. złotych można sobie sprawić 4-osobowe jacuzzi z podstawowymi funkcjami. Jego cena będzie wzrastać w zależności od wykończenia i dodatkowych opcji. Jacuzzi dmuchane jest bezpieczniejsze (trzeba się naprawdę postarać, żeby do niego wpaść) i ma tę zaletę, że w każdej chwili może być złożone lub przeniesione w inne miejsce. W żadnym razie nie powinno się go wkopywać w ziemię, gdyż wszystkie elementy techniczne wmontowane są w ścianki jacuzzi. Bardziej estetyczne, ale też znacznie droższe, jacuzzi stacjonarne jest instalowane na stałe. Koszt zakupu jacuzzi całorocznego uzależniony jest od funkcji, dostępnych opcji i materiału wykonania (akryl, drewno, kamień, beton). W zależności od tych parametrów trzeba liczyć się z wydatkiem od 15 do nawet 90 tys. złotych.

Gdzie zainstalować ogrodowe jacuzzi?

Wybór miejsca dla Twojego jacuzzi jest sprawą fundamentalną. Powinno mieć łatwe dojście, a zarazem zapewniać intymność. To Ty musisz zdecydować, w jakim miejscu najlepiej się zrelaksujesz. Zadbaj tylko o to, żeby twoje SPA stało z dala od drzew (unikniesz liści w niecce z wodą) i nie było wystawione na długotrwałe działanie słońca. Jacuzzi dmuchane nie wymaga co prawda zaawansowanych prac montażowych, niemniej musi stać na równym i płaskim terenie i mieć zapewniony dostęp do prądu i wody. Do montażu modeli stacjonarnych poza zasilaniem elektrycznym i ujęciem wody konieczny będzie odpływ kanalizacyjny.

Fot. Andrea Piacquadio/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak odchudzić potrawy z grilla?
Jak odchudzić potrawy z grilla?

Dania z rusztu są uwielbiane niemalże przez wszystkich. Problemem jest to, że są często tłuste i kaloryczne. A są sposoby, by grillowanie było fit!

Fototapeta na ścianę – dlaczego dobrze sprawdzi się w salonie?
Fototapeta na ścianę – dlaczego dobrze sprawdzi się w salonie?
Jednym z doskonałych sposobów na nadanie salonowi indywidualnego charakteru jest zastosowanie fototapety na ścianę.
Jak efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi przekłada się na sukces firmy?
Jak efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi przekłada się na sukces firmy?
Odkryj, jak strategiczne podejście do zarządzania zasobami ludzkimi może napędzać wzrost i sukces Twojej firmy. Dowiedz się, jakie kluczowe czynniki i strategie HR mają największy wpływ.
Ostatnie wpisy